Ogłoszenia duszpasterskie

13 czerwca 2021 r-11 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszym Sanktuarium Dariusza Czupryńskiego, Dyrektora Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, który do nas wygłosi słowo Boże. Po każdej Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszki na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci.

2. Również w dzisiejszą niedzielę po mszy św. wieczornej, o godz. 19.00 odbędzie się koncert polskiej muzyki sakralnej w wykonaniu chóru SONUS INNUMERABILES z Warszawy. Partie solowe wykona Agnieszka Grala – sopran, na organach będzie akompaniować prof. Jarosław Malanowicz. Chórem zadyryguje Artur Backiel – dyrektor artystyczny Towarzystwa Śpiewaczego Una Cantamus, Członek Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej. Usłyszymy dwie formy mszalne Jana Maklakiewicza – ostatniego „romantycznego” kompozytora Warszawy. Będzie to „Msza Polska” – skomponowana w 1944r. do niezwykle patriotycznego libretta Marii Szpyrkówny – powstańczej poetki i pisarki, oraz „Msza Świętokrzyska” dedykowana parafii przy Bazylice Św. Krzyża w Warszawie, gdzie w latach międzywojennych kompozytor był organistą i kierownikiem ponad 120 osobowego chóru „Sursum Corda”.

3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

4. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

5. W czwartek 17 czerwca o godz.17.30 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi różaniec za chorych i cierpiących. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyka w prezbiterium.

6. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. Prace będą polegały na demontażu płyt kamiennych i ich wyczyszczeniu. Rozebraniu całej podbudowy i wykonaniu jej na nowo. Poleżeniu izolacji i ułożenia na nowo kamienia. Prace potrwają około dwóch miesięcy.

7. Z racji rozpoczynających się wakacji i sezonu urlopowego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlić się w intencji Ks. Pawła z racji przypadających imienin.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Lucyna WALKOWSKA. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu …

Polecamy