Ogłoszenia duszpasterskie

06 czerwca 2021 r.- 10 Niedziela zwykła

1. W Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowadniu dzisiejszym już po raz kolejny obchodzimy Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej okazji jak co roku jest przeprowadzana zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze Świętą z procesją wokół kościoła przez cały tydzień o godz. 18:00. Natomiast w dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godz.: 12:00. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.: 17:30 do nabożeństwa czerwcowego.

3. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce, zostanie odmówiony akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. Natomiast w niedzielę 13 czerwca o godz. 18.00, Ks. Biskup Ordynariusz odprawi uroczystą Mszę św. w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze. Będzie to nasze, warszawsko-praskie uwielbienie Serca Bożego. Dlatego we wszystkich parafiach Księża Proboszczowie – w tym samym czasie i w duchowej łączności z Biskupem, będą sprawowali Eucharystię. Przez pandemię nie możemy zgromadzić się wszyscy razem, ale nasza duchowa łączność i modlitwy kierowane do Serca Pana Jezusa będą wyrazem czci, jaką winniśmy okazać Bogu za Jego Miłość i Miłosierdzie.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym oraz obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży miejskiej, a przede wszystkim wam, moi drodzy, za Wasz udział a zarazem świadectwo które jest wyrazem Waszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym Sanktuarium Dariusza Czupryńskiego, Dyrektora Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Ks. Dariusz na każdej Mszy Świętej będzie głosił do nas słowo Boże. Po każdej Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszki na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci.

8. W niedzielę 13 czerwca, po mszy św. wieczornej, o godz. 19.00 odbędzie się koncert polskiej muzyki sakralnej w wykonaniu chóru SONUS INNUMERABILES z Warszawy. Partie solowe wykona Agnieszka Grala – sopran, na organach będzie akompaniować prof. Jarosław Malanowicz. Chórem zadyryguje Artur Backiel – dyrektor artystyczny Towarzystwa Śpiewaczego Una Cantamus, Członek Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej. Usłyszymy dwie formy mszalne Jana Maklakiewicza – ostatniego „romantycznego” kompozytora Warszawy. Będzie to „Msza Polska” – skomponowana w 1944r. do niezwykle patriotycznego libretta Marii Szpyrkówny – powstańczej poetki i pisarki, oraz „Msza Świętokrzyska” dedykowana parafii przy Bazylice Św. Krzyża w Warszawie, gdzie w latach międzywojennych kompozytor był organistą i kierownikiem ponad studwudziesto osobowego chóru „Sursum Corda”. Szczegóły koncertu znajdują się na plakatach pod chórem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Tajemnica Serca Jezusa- o co chodzi w kulcie Najświętszego Serca Jezusowego? I co to ma wspólnego z kultem Bożego Miłosierdzia? Odpowiada bp. Henryk Ciereszko.

Polecamy