Ogłoszenia duszpasterskie

30 maja 2021 r.- Niedziela Najświętszej Trójcy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. W poniedziałek na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. Od Wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej Wieczornej, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

4. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

5. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Msze święte będą sprawowane rano o godz.:7:00 i 9:00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której około godz.: 10:45 wyruszy procesja. Dla tych osób, które przyjdą na procesję bezpośrednio po powrocie do kościoła będzie odprawiona Msza Święta. Po południu Msza Święta wieczorna z nabożeństwem czerwcowym o godz.:18:00.

6. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. Ołtarz I– Koła Różańcowe, ołtarz II– Służba liturgiczna, ołtarz III– Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, ołtarz IV– KSP Totus Tuus.

7. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.:9:00.

9. W sobotę po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:8;00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i  adoracja do godz.: 11:30.

10. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego, Kardynała Kazimierza Nycza, już po raz kolejny pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej okazji jak co roku jest przeprowadzana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Sens adoracji– O czym pamiętać aby dobrze przeżywać czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem?- podpowiada Bp. Adam Bałabuch; Komunia na rękę– Jak udzielanie Komunii Świętej na rękę ma się do wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii? I jak to wygląda w praktyce Kościoła?- tłumaczy O. Jacek Salij OP.

Polecamy