Ogłoszenia duszpasterskie

23 maja 2021 r- Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Dziś za odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas. Otoczmy w tym dniu modlitwą wszystkie mamy i prośmy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

4. Również w środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W czwartek 27 maja, będziemy obchodzili święto Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia na każdej Mszy Świętej będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

6. W sobotę, 29 maja, na godz.: 10:30 zapraszamy na zbiórkę ministrantów.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w sobotę od godz.: 9:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Właściwa perspektywa– Każdy Święty jest skarbem dla Kościoła. Ale bez Prymasa Tysiąclecia nie sposób nawet sobie wyobrazić Kościoła w Polsce, dzisiejszej Polski i zjednoczonej Europy- twierdzi ks. Henryk Zieliński; Prymas i Dzieło Lasek– O środowisku społecznym, które powstało wokół ośrodka dla niewidomych w podwarszawskich Laskach, co Prymasa z nim łączyło a co dzieliło?- Opowiada prof. Jan Żaryn; Listy nieoficjalne– Prywatna korespondencję Prymasa Tysiąclecia z Janem Pawłem II oraz zabawne wydarzenia ze wspólnych wakacji- opisuje Barbara Stefańska.

Polecamy