Ogłoszenia duszpasterskie

16 maja 2021 r- 7 Niedziela Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karoliny KÓZKÓWNY. Na każdej Mszy św. Ks. Michał Dziedzic, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, będzie głosił z tej okazji okolicznościowe słowo.

2. W dniu dzisiejszym na Msze Świętą o godz.: 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

3. Wczoraj w naszym Sanktuarium dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci będą przychodziły na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe o godz.: 18:00.

4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.

5. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium

6. W czwartek 20 maja o godz.17.30 Odnowa w Duchu Świętym poprowadzi Różaniec w intencji chorych i cierpiących. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Wszystkie intencję również polecimy wstawiennictwu Matki Bożej, podczas nabożeństwa majowego.

7. W sobotę, 22 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do wspólnego czuwania. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.:18:00 a zakończymy apelem Jasnogórskim o godz.:21:30.

8. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Czy Ewangelia dopuszcza rozwody?– wyjaśnia O. Jacek Salij; Ślady zamachu– O miejscach w Rzymie upamiętniających zamach sprzed czterdziestu laty na życie Św. Jana Pawła II- opowiada Ks. Waldemar Turek.

Polecamy