Ogłoszenia duszpasterskie

09 maja 2021 r-6 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej diecezji.

3. W środę, godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II.

5. W piątek od godz.: 16:00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.

6. Natomiast w sobotę, 15 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przystąpią w trzech grupach o godz.: 9:00; 11:00 i 13:00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

8. Od Piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.

9.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Carla ACUTISA i bł. Karoliny KÓZKÓWNY. Na każdej Mszy św. Ks. Michał Dziedzic, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, będzie głosił okolicznościowe słowo.

10. Również w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu (gr.-1).

11. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przystąpić do spowiedzi oraz przyjąć Komunię św.”.

12. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

13Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: O diakonacie kobiet– Skąd biorą się znane stopnie hierarchii kościelnej, czym był znany w starożytności urząd diakonis i jaka jest możliwość go w Kościele?- ukazuje ks. Przemysław Arteniuk; Wojna o polską historię– W jaki sposób Niemcy i Rosja winę za swoje zbrodnie i za całą II Wojnę Światową, przerzucają na Polskę? I dla czego im się to udaje?-podsumowuje Piotr Kościński.

Polecamy