Ogłoszenia duszpasterskie

02 maja 2021 r.- 5 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przezywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do nieszporów.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz.: 18:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w naszym Sanktuarium będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. We wtorek na Msze Świętą o godz.: 7:00 zapraszamy tegorocznych maturzystów, podczas której będziemy modlić się dla Nich o Światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów.

5. W środę, godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencje modlitewne można składać do wystawionej puszki przy filarze kościoła.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „ Godzina Święta”, podczas którego będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Dodatkowo Masza Święta będzie sprawowana o godz.: 17:00.

8. Zapraszamy wszystkich byłych ministrantów, obecnych i tych którzy chcą nimi zostać do posługi liturgicznej przy ołtarzu. Chętnych prosimy o zgłaszania się do zakrystii.

9. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na internetowe rekolekcje „Tajemnica wiary”. Szczegółowe informacje są dostępne na ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej diecezji.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Jak czcić Maryję– O podstawach i granicach zdrowego kultu Matki Bożej- mówi o. prof. Grzegorz Bartosik; Zaprzyjaźnieni z Maryją– Skąd się wzięła i na czym polega ich szczególna relacja z Matką Bożą?- opowiada Halina Łabonarska, Viola Brzezińska, Jan Budziaszek i Radosław Pazura; Dzień, który zmienił Polskę– Okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej znaczenie dla Polski- przybliża prof. Janusz Odziemkowski.

Polecamy