Ogłoszenia duszpasterskie

25 kwietnia 2021 r.- 4 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. W środę, godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję modlitewne można wrzucać do wystawionej puszki.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej o godz.:18:30, zapraszamy na nabożeństwa majowe.

4. Również w sobotę po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00.

5. Zapraszamy wszystkich byłych ministrantów, obecnych i tych którzy chcą nimi zostać do posługi liturgicznej przy ołtarzu. Chętnych prosimy o zgłaszania się do zakrystii.

6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na internetowe rekolekcje „Tajemnica wiary”. Szczegółowe informacje są dostępne na ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Kryzys powołanych– Dlaczego coraz mniej ludzi podejmuje nie tylko powołanie kapłańskie, ale także powołanie małżeńskie? Jak odnaleźć swoją drogę? Odpowiada ks. Marek Dziewiecki; Do szczepionki nie trzeba aborcji– Dlaczego Zespół Bioetyczny Konferencji Episkopatu Polski zgłasza moralne zastrzeżenia do niektórych szczepionek?-tłumaczy prof. Andrzej Kochański.

Polecamy