Ogłoszenia duszpasterskie

13 niedziela zwykła – 28 czerwca 2015

ogl

1. W ubiegłą niedzielę odbył się w naszej parafii Piknik. Jeszcze raz dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie. A w sposób szczególny Wspólnocie od Rio do Krakowa na czele z Ks. Januszem, zespołowi Sursum Corda wraz z Panią Anną Sokołowską – Szumowską, Kościelnej Służbie Porządkowej, Służbie Liturgicznej, Siostrom Zakonnym. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, że mogliśmy razem spędzić ten dzień.  Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada 7 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, Ks. Abpa Henryka Hosera. Z tej racji na Sumie odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie Boga, wysławiamy.

3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się za wszystkich kierowców. A po Mszy św., przed witrażem poświęcenie pojazdów.

4. W poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

5. Serdecznie zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach czerwcowych. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

6. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

7. W pierwszy czwartek lipca po Mszy św. o godz. 18:00 „Godzina święta”.

8. W pierwszy piątek miesiąca (3 lipca) zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. W tym dniu przypada też święto św. Tomasza Apostoła.

9. W pierwszą sobotę miesiąca (4 lipca) o godz. 7.30 odbędzie się różaniec ku czci Najczystszego Serca Maryi. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

10. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

11. W dniu 18 lipca nasza Diecezja będzie gospodarzem drugiej edycji Uwielbienia Jezusa w mocy Ducha Świętego – Jezus na Stadionie. Do udziału serdecznie zachęcamy.

12. Zachęcamy do udziału w 32 pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach od 5 do 14 sierpnia.

13. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł „W trosce o stworzenie” – jest to komentarz do najnowszej Encykliki papieża Franciszka. Również jest wzmianka o naszym parafialnym Pikniku.

14. Na czas wakacji wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy