Ogłoszenia duszpasterskie

18 kwietnia 2021 r- 3 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji, którego dokonał św. Wojciech. Z racji uroczystości w piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

3. Zapraszamy wszystkich byłych ministrantów, obecnych i tych którzy chcą nimi zostać do posługi liturgicznej przy ołtarzu. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Księga odpieczętowana– Dlaczego warto czytać Biblię?- tłumaczy Ks. Henryk Zieliński; Biblia na Pustyni Judzkiej– Okoliczności odnalezienia najstarszych ksiąg biblijnych sprzed dwóch tysięcy lat oraz znaczenie tego odkrycia- opisuje Ks. prof. Waldemar Chrostowski; COVID i co dalej? Czy po pandemii czeka nas świat braterstwa, o którym mówi papież Franciszek, czy raczej orwellowski świat totalitaryzmu w białych rękawiczkach?- zastanawia się ks. Dariusz Kowalczyk SJ.

Polecamy