Ogłoszenia duszpasterskie

11 kwietnia 2021 r- 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego uczmy się być miłosiernymi dla braci i sióstr. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.

2. w dniu dzisiejszym na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia.

3. W czwartek, 15 kwietnia, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.

4. Zapraszamy wszystkich byłych ministrantów, obecnych i tych którzy chcą nimi zostać do posługi liturgicznej przy ołtarzu.

5. Zakład pogrzebowy znajdujący się przy naszej parafii poszukuję pracownika, mężczyzny z prawem jazdy. Wszelkie informację można uzyskać w biurze zakładu w godz.: od 10:00 do 15:00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: W sprawiedliwości i prawdzie– Jeśli ktoś w Orędziu o Bożym Miłosierdziu chciałby szukać usprawiedliwienia dla ludzkich występków, to się zawiedzie- pisze Ks. Henryk Zieliński; Wieczernik Bożego Miłosierdzia– Miejsce, gdzie rozpoczęły się objawienia Miłosierdzia Bożego i gdzie Pan Jezus nakazał namalować swój obraz Św. S. Faustynie- opisuje Irena Świerdzewska.

Polecamy