Ogłoszenia duszpasterskie

28 marca 2021 r.- Niedziela Palmowa Meki Pańskiej

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Od 27 marca do 9 kwietnia w naszym Sanktuarium obowiązuje limit 60 osób podczas liturgii. Osoby, które nie będą mogły wejść do kościoła, mogą uczestniczyć w liturgii na zewnątrz; będzie włączone nagłośnienie i możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Obowiązują nas wszystkie przepisy bezpieczeństwa sanitarnego, bez względu na osobiste zapatrywania czy opinie, mamy bezwzględny obowiązek ich przestrzegania, bowiem w tym przejawia się miłość wzajemna do bliźniego.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego.

3. Zapraszamy na dzisiejsze ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.:17:30.

4. W środę podczas nieustającej nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących.

6. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:

7. W Wielki Czwartek ze względu na przepisy sanitarne dotyczące ograniczonej liczby wiernych, oraz zgodnie z zarządzeniem Bp. Ordynariusza,  będzie dodatkowo sprawowana liturgia o godz.: 8:00 rano, o godz.: 16:00 i o godz.: 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

8. W Wielki Piątek na godz.: 8:00 zapraszamy na Ciemną Jutrznie, która celebrowana jest według brewiarza, po której zostanie udzielona Komunia Święta. O godz.: 12:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym będzie udzielona Komunia Święta. O godz.: 15: 00 zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia, po której zostanie udzielona Komunia Święta. Na godz.: 18:00 zapraszamy na liturgie Męki Pańskiej , podczas której wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. W ciągu dnia będzie można nawiedzić Jezusa w naszym Sanktuarium, z zachowaniem przepisów związanych z limitem osób mogących przebywać jednocześnie w kościele.

9. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz.:19:00. Na liturgię przynosimy świecę. Dodatkowo o godz.: 8:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca, po którym udzielimy Komunii Świętej. O godz.: 15: 00 zapraszamy na drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia, po której zostanie udzielona Komunia Święta.

10. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę odbędzie się przed kościołem w godz.: od 9:00 do 16:00.

11. W niedziele Wielkanocną Msza Święta z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz.06:00. W procesji weźmie udział tylko asysta kościelna. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00..

12. Zachęcamy do lektury tygodnika IDZIEMY, w którym możemy przeczytać następujące artykuły: Cierpienie Boga i człowieka– Czy Bóg podlega cierpieniu? W jakim sensie można powiedzieć, że na krzyżu cierpiał Bóg? I czy Bóg chce naszego cierpienia?- odpowiada O. Józef Augustyn; Jak przeżyć Wielki Tydzień?- Jeżeli chcemy dobrze przeżyć święta wielkanocne, to lepiej wcześniej uporządkować swoje wnętrze- przypomina Bp. Romual Kamiński.

13. Bóg zapłać Wam za trwanie przy Chrystusie w swoich domowych kościołach. Za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Za Waszą troskę o nasze Sanktuarium, za dar serca w postaci składanych ofiar czy przelewów na konto parafialne. Bóg zapłać.

Polecamy