Ogłoszenia duszpasterskie

14 marca 2021 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Trwa nowenna do Św. Józefa, którą odmawiamy po Mszy Świętej wieczornej.

2. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

3. W czwartek, 18 marca, o godz.17.30 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi różaniec za chorych. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyczka przed ołtarzem. Również nasze prośby polecimy w Nowennie do Świętego Józefa.

4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

5. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

6. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Ks. Józef Bobeł i będą trwały do środy włącznie. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej. Wykorzystajmy ten czas jaki daje nam Kościół.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 19:15, zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu CHÓRU SONUS INNUMERABILES pod dyrekcją Artura Backiela a przy organach zasiądzie prof. Jarosław Malanowicz.

9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.

10. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Oczami papieża Franciszka– Nauczanie papieża Franciszka na temat sprawiedliwości społecznej i nowego podejścia do światowej ekonomii- przybliża prof. Zbigniew Krysiak; Mojżesz: kryzys przywódcy– Mojżesz jest fascynującą postacią, ale wiele z tego, co naprawdę ważne w jego życiu, pozostaje niezauważone- pisze Ks. prof. Waldemar Chrostowski w drugim rozważaniu wielkopostnym.

Polecamy