Ogłoszenia duszpasterskie

07 marca 2021 roku- 3 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Dzisiaj przezywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa Gorzkich Żali.

3. Od 10 marca, rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa, którą będziemy odmawiali po Mszy Świętej wieczornej do Uroczystości Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

6. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

7. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.

9. W tym tygodniu,12 marca, Ksiądz Proboszcz będzie obchodził swoje imieniny. Z tej racji w przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 12:00, podczas której będziemy modlić się w intencji solenizanta.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Irak oczekuje Papieża Franciszka– Nadzieję i trudności towarzyszące pielgrzymce Ojca Świętego do Iraku- przedstawia Wojciech Świątkiewicz; Dajmy coś z siebie– Tegoroczna jałmużna wielkopostna ma na celu szczególnie wspieranie osób starszych- wyjaśnia dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki; Abraham: kryzys świadków cierpienia– Nie każdy może być poddany próbie, bo nie każdy jest w stanie jej sprostać- pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski w pierwszym odcinku rekolekcji wielkopostnych.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Bogdana Osieckiego, Śp. Annę Kopier oraz Śp. Antoniego Niemira. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy