Ogłoszenia Duszpasterskie

28 Lutego 2021 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. W dniu dzisiejszym będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na tacę.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi, który jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

3. Od 10 marca, rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa, którą będziemy odmawiali po Mszy Świętej wieczornej do Uroczystości Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4. Przypominamy, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca: 01 marca, o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

5. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

7. Już po raz kolejny w czwartek, 04 marca, w naszej parafii zostanie przeprowadzony dzień stacyjny w Wielkim Poście. Wszystkie nabożeństwa poprowadzi Ks. dr Adam Jaczewski. Szczegółowy program dnia stacyjnego jest wywieszony na plakatach pod chórem. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.

8. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

9. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

10. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Diabeł krąży- Szatan istnieje, dlatego w Biblii znajdujemy rozliczne napomnienia, aby się go strzec- przypomina O. Dariusz Kowalczyk SJ; Mroczny biznes- Handel dziećmi to najmroczniejsza i najszybciej rozwijająca się dziedzina przestępczości- mówi Patryk Vega, autor wstrząsającego filmu „Oczy diabła”, w rozmowie z Iwoną Flisikowską.

Polecamy