Ogłoszenia duszpasterskie

21 Lutego 2021 r.- 1 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

3. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

4. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.

5. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

6. W piątek na Mszy Świętej o godz.: 18:00 będziemy modlić się w intencji Pana Mirosława, naszego kościelnego z racji przypadających imienin.

7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Jak co roku będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na tacę.

8. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 21do 24 marca. Poprowadzi je Ks. Józef Bobeł ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Jałmużna: sprawdzian z miłości- Współczesnym spojrzeniem na wielkopostną jałmużnę- dzieli się Abp. Grzegorz Ryś; Jak przeżyć Wielki Post?– Tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Co przyjdzie nam łatwiej a co trudniej?- Wskazuje Ks. Henryk Zieliński.

Polecamy