Ogłoszenia duszpasterskie

14 lutego 2021 roku-06 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 16:30, 18:00 i 19:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Również w środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.: 17:30 dla dzieci, o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych.

4. Również w każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.

5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 17:30 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Jak rozpoznać miłość?– Czym różni się miłość od zakochania?- odpowiadają Monika i Marcin Gajdowie; Małżeńskie rozmowy– Dlaczego mężczyznom i kobietom tak trudno się porozumieć, kiedy mija zakochanie i jak wówczas prowadzić dialog w małżeństwie?- radzi Ks. Marek Kruszewski.

Polecamy