Ogłoszenia duszpasterskie

31 stycznia 2021 roku- 4 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przypominamy, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca: 01 lutego, o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane.

3. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

5. W przyszłą niedzielę, 07 lutego, będziemy gościć w naszym Sanktuarium Ks. Andrzeja Jakubaszka, budowniczego kościoła Św. Rity w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej. Ks. Andrzej na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił do nas słowo Boże a na koniec pod chórem będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła.

6. W tym roku w związku z panującą epidemią wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą w domach naszych parafian nie mogła się odbyć. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc odprawialiśmy dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które się modliliśmy udzieliliśmy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz przekazaliśmy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. W tym tygodniu w poniedziałek, 01 lutego, odprawimy ostatnią Msze Świętą KOLĘDOWĄ o godz.: 18:00 na którą zapraszamy Rodziny z następujących domów: Ostrobramska 73 E;  Ul. Pustelnicka 2,4,5,6, 5/8; Ul. Zamieniecka 34 i 46

Wszystkim parafianom dziękujemy za Waszą obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary na tacę lub w formie przelewów bankowych na utrzymanie naszego Sanktuarium. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Dylematy Św. Józefa– czy naprawdę św. Józef chciał się rozwieść z Matką Bożą, gdy się okazało, że jest brzemienną?- ten trudny problem wyjaśnia na gruncie Biblii i tradycji żydowskiej ks. Jacek Stefański; Kobiety bliżej ołtarza– co zmienia papieska decyzja o możliwości dopuszczenia kobiet do posługi lektoratu i akolitatu?- pisze Agnieszka Domańska.

Polecamy