Ogłoszenia duszpasterskie

12 niedziela zwykła – 21 czerwca 2015

ogl1. We wtorek Ks. Abp Henryk Hoser mianował Grzegorza Kowalczyka, dotychczasowego Administratora, Proboszczem naszej Parafii. Polecamy jego osobę modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Natomiast Ks. Janusz Młynik otrzymał dekret, na mocy którego od 26 sierpnia będzie pracował w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie – Rembertowie. Podziękowanie i pożegnanie ks. Janusza odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca. Również jego osobę ogarnijmy naszą modlitwą. Nowym wikariuszem został mianowany Ks. Paweł Białobrzeski.2. W daniu dzisiejszym, od godz. 13:00 w naszej Parafii odbędzie się Piknik, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Celem tego Pikniku jest uzyskanie funduszy na Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, kiedy to przez pięć dni będziemy gościć w naszej parafii ponad stu przedstawicieli młodych z całego świata.

W programie: konkursy z nagrodami, gry i zabawy rodzinne, sportowe i zręcznościowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach na najsmaczniejsze ciasto, konkursie muzycznym, guzie wiedzy o Parafii. Przewidziane są cenne nagrody.

3. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

4. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego.

5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 18:00. Zachęcamy też wszystkich do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. dziękczynnej za miniony rok szkolny 2014/2015.

6. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się za kierowców. A po jej zakończeniu, przed witrażem poświęcenie pojazdów.

7. W przyszłą niedzielę przypada 7 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, Ks. Abpa Henryka Hosera. Jednocześnie informujemy, że Biskup Warszawsko – Praski, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, członek Rady ds. Rodziny, będzie reprezentował Polskę w dniach od 4 do 25 października na XIV Zwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej diecezji!

8. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

9. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorje w dniach od 1 do 10 lipca. Patronką pielgrzymki będzie św. Gemma, a opiekunem duchowym ojciec pasjonista. Zapisy i bliższe informacje w klasztorze Pasjonistów przy ul. Zamienieckiej 21.

10. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt. „Wiara i nowoczesność” – Czy można odnosić sukces, zachowując przy tym katolickie dziedzictwo i pielęgnując polskość? – pisze Jacek Karnowski.

 

Polecamy