Ogłoszenia duszpasterskie

24 stycznia 2021 roku- 3 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień solidarności z Chorwacją. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło Chorwację pozbawiając tysiące osób dachu nad głową.

2. Jutro, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Przy wyjściu z kościoła przy drzwiach głównych została umieszczona bezdotykowa kropielnnica na wodę święconą. Bardzo dziękuję kilku rodzinom z nasze parafii za ufundowanie tego urządzenia.

4. W związku z panującą epidemią w tym roku nie ma odwiedzin duszpasterskich w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc odprawiamy dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków oraz domów jest wywieszony w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ o godz.: 18:00 Rodziny z następujących domów:

W poniedziałek- 25.01 Mieszkańców z Ul. Witolińska 2,4
We wtorek -26.01 Mieszkańców z Witolińska 6,8
W środę -27.01 Mieszkańców z Ul. Ostrobramska 83 A,B,C
W czwartek -28.01 Mieszkańców z Ul. Rodziewiczówny 1
W piątek -29.01 Mieszkańców z Ul. Ostrobramska 73 C;

Ul. Łukowska 19, 21, 27;Ul. Grochowska 71a

W sobotę -30.01 Mieszkańców z Ul. Ostrobramska 73D, 73;

Ul. Witolińska 44; Ul. Dęblińska 2,9;

 

Wszystkim parafianom dziękujemy za Waszą obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary na tacę lub w formie przelewów bankowych na utrzymanie naszego Sanktuarium. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Święty Józef sprawiedliwy– Kto był pierwszym cieślą w Biblii? Dlaczego Biblia nazywa św. Józefa sprawiedliwym i skąd wynika jego niezwykłe wstawiennictwo u Boga? Wyjaśnia ks. Jacek Stefański; Przez takich księży… – czy księża liberalnie podchodzący do nauczania Chrystusa bardziej przyciągają ludzi Kościoła? Analizuje O. Dariusz Kowalczyk.
  2. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Śp. Jadwigę Biegońską oraz Śp. Jolantę Czabańską. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy