Ogłoszenia duszpasterskie

10 Stycznia 2021 r- 3 Niedziela po Narodzeniu Pańskim- CHRZEST PAŃSKI

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W przyszłą niedzielę będzie obchodził swoje imieniny Antoni, oraz 19 stycznia Ks. Mariusz. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę, 17 stycznia, na Msze Świętą o godz.:12:00, podczas której będziemy modlić się w intencji czcigodnych solenizantów.

3. W polskiej tradycji wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą ma długoletnią i piękną tradycję. W związku z panującą epidemią w tym roku nie będzie odwiedzin w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc będziemy odprawiać dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków oraz domów jest wywieszony w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

 W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ o godz.: 18:00 Rodziny z następujących domów

11.01 w poniedziałek mieszkańców z Ul. Łukowska 5
12.01 we wtorek mieszkańców z Ul. Ostrobramska 82
13.01 w środę mieszkańców z Ul. Łukowska 15 i 17
14.01 w czwartek mieszkańców z Ul. Łukowska 6 i 7
15.01 w piątek mieszkańców z Ul. Łukowska 8
16.01 w sobotę mieszkańców z Ul. Łukowska 9

Wszystkim parafianom dziękujemy za Waszą obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary na tacę lub w formie przelewów bankowych na utrzymanie naszego Sanktuarium. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Narodzenie w Chrystusie- Podstawowe prawdy o chrzcie-przypomina ks. prof. Robert Skrzypczak; Dłuższa droga- Równolegle do głośnych apostazji nie brakuje ludzi dorosłych, którzy decydują się na chrzest. Co ich do tego skłania- ukazuje Irena Świerdzewska; Józef i rzeczy ukryte- Co o św. Józefie można wyczytać z Ewangelii w języku hebrajskim, która w pierwotnej wersji nie dotrwała do naszych czasów?- wskazuje Ks. Jacek Stefański.

Polecamy