Ogłoszenia duszpasterskie

03 stycznia 2021 r- 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30.

2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: („Christus mansionem benedicat”). Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Dlatego w tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 stycznia, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Godzina Święta.

5. W polskiej tradycji wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą ma długoletnią i piękną tradycję. W związku z panującą epidemią w tym roku nie będzie odwiedzin w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc będziemy odprawiać dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków oraz domów jest wywieszony w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

 W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ o godz.: 18:00 Rodziny z następujących domów:

04 stycznia Ul. Perkuna 70, 72, 72a,74
05 stycznia Ul. Komorska 10, 11/15, ul. Ostrobramska 84,
07 stycznia Ul. Komorska 8, ul. Ostrobramska 78
08 stycznia Ul. Komorska 4
09 stycznia Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,88

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Lek na COVID 19?- O co chodzi w sporze dotyczącym stosowania Amantadyny w leczeniu chorych na koronowirusa?- relacjonuje Irena Świerdzewska; Apokalipsa na nowy rok – swoimi prognozami dotyczącymi Kościoła i świata w nadchodzących miesiącach- dzieli się O. Dariusz Kowalczyk

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Kazimierza Molskiego; Śp. Krystynę Zając; Śp. Krzysztofa Frankowskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy