Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego- 25 grudnia 2020 r.

1. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym ostatnim tygodniu poświęcili swój czas w przygotowaniu naszego Sanktuarium do obchodów Świat Bożego Narodzenia. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

3. Dzisiaj i jutro zapraszamy na Msze Święte według porządku niedzielnego.

4. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Modlimy się w tym dniu w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych naszymi ofiarami na tacę zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.

4. W polskiej tradycji wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą ma długoletnią i piękną tradycję. W związku z panującą epidemią w tym roku konieczna będzie zmiana tej formy duszpasterskiego posługiwania, która wiązać będzie się z odwołaniem odwiedzin w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc będziemy odprawiać dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków oraz domów zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

 

Polecamy