Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela adwentu- 20 grudnia 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Zachęcamy jeszcze do spowiedzi. Dzisiaj można to uczynić podczas każdej Mszy Świętej. Dodatkowo od poniedziałku do czwartku na każdej Mszy Świętej będzie spowiadało czterech kapłanów.

2. Poświęcone opłatki wigilijne oraz sianko na stół wigilijny rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

3. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

6. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Solarczyk. W tym dniu(25 grudnia) przeżywamy jednocześnie ODPUST PAPAFIALNY. Pierwsza Msza Święta po Pasterce będzie sprawowane o godz.: 9:00, następnie o godz.: 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej porannej o godz.:7:00.

7. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.

8. W polskiej tradycji wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą ma długoletnią i piękną tradycję. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w tym roku konieczna będzie zmiana tej formy duszpasterskiego posługiwania, która wiązać będzie się z odwołaniem odwiedzin w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc będziemy odprawiać dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków oraz domów zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Obdarowani Bogiem– Nie było i nie będzie w ludzkiej historii wydarzenia ważniejszego niż przyjście Syna Bożego do nas- mówi O. Jacek Salij; Nadzieja w Eucharystii– Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w tegorocznym świętowaniu Bożego narodzenia?- odpowiada Abp. Stanisław Gądecki; Na pomoc Betlejem– jak polskie Elżbietanki w mieście narodzin Pana Jezusa wspierają tamtejsze osierocone i biedne dzieci?- opisuje Iwona Flisikowska.

Dodatkiem do dzisiejszego tygodnika Idziemy jest kalendarz na rok 2021 ze zdjęciami z Ojczyzny Św. Szarbela oraz zeszyt z obrzędem Wigilii.

Polecamy