Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela zwykła- 13 grudnia 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 15 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Adam Jaczewski. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz.: 6:30, 7:15, 8:00; 17:00 i 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.: 20:00. Spowiadamy podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

2. W czwartek, 17 listopada, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.

3. W piatek,18 grudnia, przypada szósta rocznica śmierci Księdza prał. Zenona Majchera Pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 18:00 podczas której będziemy modlili się w intencji Śp. Ks. Prałata.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

5. Papież Franciszek ogłosił rok Jubileuszowy św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 roku. Treść Listu apostolskiego PATRIS CORDE, Ojca Świętego Franciszka z okazji ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego jest umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej parafiaostrobramska.pl

6. Poświęcone opłatki wigilijne oraz sianko na stół wigilijny rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

7. Również pod chórem są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Kolęda po nowemu– Co jest najważniejsze w praktyce corocznej kolędy i jak można ocalić jej sens w czasach pandemii?- wyjaśnia Abp. Józef Górzyński; Trudne pożegnania– Wielu ludzi potrzebuje wsparcia po tym, jak w pandemii nie mogli pożegnać umierających bliskich- mówi o tym psycholog Maria Sula-Morys, prowadząca grupy wsparcia dla osób w żałobie; Dar z siebie– Najlepszymi pomysłami na świąteczne upominki- dzieli się Krzysztof Ziemiec.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Śp. Zbigniew Wieczorek oraz Śp. Henryk Podbielski. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy