Ogłoszenia duszpasterskie

02 Niedziela adwentu- 06 grudnia 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejszą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę niech będą wyrazem naszej solidarności i braterskiej miłości.

2. Przypominamy, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca: 7 grudnia, o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

3. We wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz.: 12:00 w GODZINE ŁĄSKI zapraszamy na Msze Świętą.

Również w tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.

4. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym Sanktuarium jest odprawiana o godz.: 6:30.

5. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

6. W piątek, 11 grudnia, na Mszy Świętej roratniej o godz.: 6:30 będziemy modlić się w intencji Siostry Dagmary z racji imienin.

7. Poświęcone opłatki wigilijne oraz sianko na stół wigilijny rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

8. Również pod chórem są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.

9. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 13 grudnia i będą trwały do wtorku, 15 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Adam Jaczewski.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Święty, a nie krasnolud– Jak dzisiaj naśladować Św. Mikołaja- wyjaśnia Dariusz Karłowicz; Biskup na trudne czasy– Sylwetkę nowo mianowanego biskupa Jacka Grzybowskiego jako filozofa i duszpasterza- przedstawia Irena Świerdzewska; Godzina łaski– Czym jest tzw. „Godzina łaski” i jakie owoce daje jej modlitewne przeżywanie? Wyjaśnia Bp. Andrzej Siemieniewski.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Śp. Michał Gmur; Śp. Józef Malawski oraz Śp. Antoni Markiewicz. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy