Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu- 29 Listopada 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do uporządkowania swoich spraw, głębszej refleksji nad swoim postępowaniem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 13 do 15 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas.

3. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz.: 6:30. Z racji pandemii i ograniczeń sanitarnych nie będzie poczęstunku dla dzieci. Ale w zamian będzie po każdej Mszy Świętej niespodzianka

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawiamy o stałych porach.

7. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

8. Również pod chórem są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.

9. W przyszły wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Głos na pustyni-Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w adwencie chcemy pogłębić naszą modlitwę i życie duchowe?; List do zwykłych księży- Czego tak naprawdę wierni oczekują teraz od księży?- wyznaje zagubiony katolik. Również dzisiaj do każdego egzemplarza tygodnika IDZIEMY dołączona jest płyta z „REKOLEKCJAMI 33”.

11. Moi Drodzy, bardzo dziękujemy Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Za wszelkie okazane wsparcie składamy Bóg zapłać.

Polecamy