Ogłoszenia duszpasterskie

34 Niedziela zwykła- 22 listopada 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Z tej racji, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

4. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś przypominamy, że na czas adwentu, tak jak w poprzednich latach, będą zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Święta będzie Mszą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Łatwo nie będzie- Dla Kościołą w Polsce nadszedł czas próby. Jak z niej wyjdziemy, to zależy również od nas, z zachowaniem zasady: „Komu więcej dano, od tego więcej wymagać się będzie”- pisze ks. Henryk Zieliński; Kapłani przy chorych na COVID- o czym powinniśmy wiedzieć, gdy my lub ktoś z bliskich znalazłby się na oddziale zakaźnym?- wyjaśnia Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski

6. Dołóżmy starań, abyśmy gromadząc się w świątyni w czasie pandemii mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. Dlatego wchodząc do kościoła pamiętajmy o zasłanianiu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu. Pamiętajmy też w swoich modlitwach o pracownikach służby zdrowia.

7. W związku z pandemią koronawirusa spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych, a także spotkania formacyjne zostają zawieszone do odwołania.

8. Moi Drodzy, bardzo dziękujemy Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Za wszelkie okazane wsparcie składamy Bóg zapłać.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Reginę Mazur, Śp. Władysławę Michalską. Polećmy i teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy