Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela zwykła- 15 listopada 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tace są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w naszej diecezji.

3. W dniu dzisiejszym na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę przygotowująca nas do Uroczystości Odpustowej Matki Bożej Ostrobramskiej.

4. W poniedziałek,16 listopada, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, będziemy przeżywali w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową. Ofiarujmy w tym dniu Matce Bożej, Patronce tego miejsca swój czas na modlitwie, aby wypraszać dla siebie i dla całej naszej wspólnoty parafialnej Boże Błogosławieństwo. Program uroczystości odpustowych będzie następujący: Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00 i 8:00. Główna Msza Św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00 pod przewodnictwem Ks. dr Adama Jaczewskiego.

5. Masza Święta odpustowa zostanie poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Będzie to inauguracja nowenny nieustającej, która została specjalnie napisana i dedykowana dla naszego Sanktuarium. Tą nowenną będziemy modlili się w każdą środę przed Mszą Świętą wieczorną o godz.: 17:30.

6. W czwartek, 19 listopada, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.

7. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Wierzę w jeden Kościół– Znaczenie jedności Kościoła i nieprzekraczalne granice trwania w niej- przedstawia O. Jarosław Kupczak OP; Przegrane pokolenie?– Co o polskiej szkole i o naszej wspólnocie narodowej ujawniły ostatnie protesty na ulicach miast? – wskazuje Krzysztof Ziemiec.

9. Dołóżmy starań, abyśmy gromadząc się w świątyni w czasie pandemii mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. Dlatego wchodząc do kościoła pamiętajmy o zasłanianiu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu. Pamiętajmy też w swoich modlitwach o pracownikach służby zdrowia.

10. W związku z pandemią koronawirusa spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych, a także spotkania formacyjne zostają zawieszone do odwołania.

11. Moi Drodzy, bardzo dziękujemy Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcemy podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowujemy w sercu. Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Alicję Barszcz, Śp. Barbarę Werstak oraz Śp. Bogdana Pyzel. Polećmy i teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy