Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela zwykła-08 Listopada 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3. W środę, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji tych, którzy przelali swoja krew i oddali życie w obronie Ojczyzny.

4. Trwa nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Odpustowej Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się każdego dnia o godz.:17:30.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji.

5. Dołóżmy starań, abyśmy gromadząc się w świątyni w czasie pandemii mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. Dlatego wchodząc do kościoła pamiętajmy o zasłanianiu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu.

6. W związku z pandemią koronawirusa spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych, a także spotkania formacyjne zostają zawieszone do odwołania.

7. Moi Drodzy, bardzo dziękujemy Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcemy podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowujemy w sercu. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, w którym zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Nie manipulujmy z życiem; Barwy ludzkiej egzystencji oraz artykuł: Egzorcysta o aborcji.

9. W czasie pandemii koronawirusa intencje Mszy Świętych oraz wypominki roczne można również zamawiać telefonicznie w godzinach pracy kancelarii pod numerami telefonu: 22…613 83 75; 697 220 400.  

Polecamy