Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela zwykła- 01 listopada 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

2. W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy.

3. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.

4. Od listopada roczne wypominki będą czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych z zachowaniem zwykłych warunków odpustu. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

6. Również od 1 do 8 listopada codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na różaniec w intencji kościoła w naszej Ojczyźnie. Różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

8. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się w sobotę, 7 listopada, o godz.:17:30.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Co za miast zniczy?– Co zrobić, jeśli nawiedzenie cmentarzy byłoby w tym roku utrudnione, a czasem niemożliwe? Wskazuje ks. Henryk Zieliński; Nauka o odpustach– O co chodzi w praktyce odpustów?- wyjaśnia O. Jacek Salij OP; Różaniec do granic nieba– Co jest celem kolejnej wielkiej akcji modlitewnej? Opowiada jej inicjator Maciej Bodasiński.

Polecamy