Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela zwykła-25 października 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym tygodniu nabożeństwach różańcowych po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30.

2. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej w dzień zaduszny na Mszy Świętej o godz.:18:00. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem.

3. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Od listopada roczne wypominki będą czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

5. W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu za zmarłych odbędzie się o godz. 18:00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Nasze największe szczęście– Czym dla rodziny jest wychowanie syna z zespołem Downa? Polecamy wzruszający reportaż Agnieszki Domańskiej o rodzinie państwa Gujskich; COVID-19 w domu– Jak postępować, kiedy w domu mamy kogoś zarażonego koronawirusem?- odpowiada prof. Andrzej Fal.

7. W związku z trwającą epidemią chcemy dołożyć starań, by wierni gromadzący się w świątyni mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. Dlatego wchodząc do kościoła pamiętajmy o zasłanianiu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Jadwigę Antoniak; Śp. Jana Szczebyło; Śp. Witolda Łaszkiewicza oraz Śp. Zygmunta Dzikowskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy