Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela zwykłą-18 października 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.

3. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy młodzież przygotowują się do sakramentu bierzmowania (grupa II szkoła średnia) na Msze Świętą o godz.: 18:00, nabożeństwo różańcowe i na spotkanie formacyjne.

4. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 19 października, o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

5. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym Sanktuarium o godz.: 18:00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

6. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Od listopada roczne wypominki będą czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Bohaterowie czasu pandemii- co lekarze i pielęgniarki mówią o swojej pracy w czasie epidemii- pisze Irena Świerdzewska; Lekarze i księża– co zbliża do siebie lekarzy i księży pisze ks. Henryk Zieliński; O to ja poślij mnie– jest to tytuł specjalnej wkładki przygotowanej przez Papieskie Dzieła Misyjne na dzisiejszą Niedzielę Misyjną.

8. W związku z trwającą epidemią chcemy dołożyć starań, by wierni gromadzący się w świątyniach mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. Dlatego wchodząc do kościoła pamiętajmy o zasłanianiu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu.

Polecamy