Ogłoszenia duszpasterskie

28 niedziela zwykła-11 października

 

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

2. Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.:16:00.

3. Oraz w dzisiejszą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowują się do sakramentu bierzmowania (grupa I z klas VIII) na Msze Świętą o godz.: 18:00, nabożeństwo różańcowe i na spotkanie formacyjne.

4. Natomiast w przyszłą niedzielę 18 października zapraszamy młodzież przygotowują się do sakramentu bierzmowania (grupa II szkoła średnia) na Msze Świętą o godz.: 18:00, nabożeństwo różańcowe i na spotkanie formacyjne.

5. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, katechetów i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.

6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej około godziny 18:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Od listopada roczne wypominki będą czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. Dzisiejszy numer jest wyjątkowy. Każdy powinien go mieć w swoim domu.

Polecamy