Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela zwykła-04 października 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku koło Klembowa.

3. Wraz z początkiem października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym Sanktuarium po Mszy Świętej wieczornej. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

6. W środę, 7 października, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na spotkanie formacyjne o godz.:19:00.

7. W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.:16:00.

9. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowują się do sakramentu bierzmowania na Msze Świętą o godz.: 18:00 i nabożeństwo różańcowe oraz na spotkanie formacyjne.

10. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Wiara w dobie pandemii- O wnioskach duszpasterskich z pierwszego półrocza pandemii oraz o nowym spojrzeniu na parafie w świetle ostatniej instrukcji Stolicy Apostolskiej- mówi bp. Wiesław Mering; Powołani, choć nie idealni- jak na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zmienili się kandydaci do kapłaństwa? Odpowiada ks. prof. Krzysztof Pawlina.

Polecamy