Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela zwykła – 27 września 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii niedzielę powołaniową. Podczas każdej Mszy Świętej Siostry Felicjanki przybliżą nam charyzmat swojego zgromadzenia i podzielą się świadectwem swego powołania. Będzie również można nabyć książki oraz różańce własnoręcznie wykonane przez Siostry.

2. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z żya Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

3. Zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw po wieczornej Mszy Świętej. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 października, po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 2 października, zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania.

6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00, którą poprzedzimy modlitwa różańcową o godz.: 7:30. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

7. W sobotę na godz.: 10:00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na spotkanie formacyjne.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku koło Klembowa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Dżentelmeni z nieba– Kim są aniołowie i na co możemy liczyć z ich strony?- odpowiada Ks. Piotr Prusakiewicz; Kobiety i kobietki- jak matka z dorastającą córką powinna rozmawiać o swojej kobiecości? Podpowiada Monika Odrobińska.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Elżbietę Marciniak. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy