Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela zwykła- 20 września 2020 r.

 

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Przy tej okazji zachęcam do czytania tygodnika Idziemy. Jest to nasz diecezjalny tygodnik wydawany już od 15 lat. Nasza diecezja posiada również własne radio o nazwie Radio Warszawa i nadaje na fali 106,2; oraz telewizje internetową pod nazwą Salve tv. Przy tej okazji zachęcamy do skorzystanie z tej bogatej oferty programowej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia, którymi żyje na co dzień nasza diecezja Warszawsko-Praska.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej relacji z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas grupy: Odnowa w Duchu Świętym, parafialna Caritas, Schola dziecięca i młodzieżowa, chór parafialny, liturgiczna służba ołtarza, koła różańcowe, koło przyjaciół radia Maryja, KSP Totus Tuus, grupy terapeutyczne AA. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godz.:18:00, oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu do Auli Św. Jan Pawła II.

4. We wtorek, 22 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie członków rady duszpasterskiej.

5. W piątek, 25 września, zapraszamy do próbę chóru parafialnego Mater Misericordia na godz.: 19:00 do Auli Św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę, 27 września, będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę powołaniową. Podczas każdej Mszy Siostry Felicjanki przybliżą nam charyzmat swojego zgromadzenia i podzielą się świadectwem swego powołania. Będzie również można nabyć książki oraz różańce własnoręcznie wykonane przez Siostry.

7. Zostały zakończone prace przy naprawie dachu na frontonie kościoła. Dziękuję wszystkim rodzinom za wsparcie finansowe na poczet tychże prac.

8. W związku z częstym zalewaniem pomieszczeń w dolnym kościele i salach przy kancelarii w minionym tygodniu zostały wykonane następujące prace: czyszczenie i udrażnianie kanalizacji burzowej tj. 230 metrów, oraz zostały zamontowane zasuwy

9. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zwyczajowo odbywającej się w Wielki Piątek- w tym roku przeniesiona z racji pandemii.

10.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Zdzisława Szubę oraz Śp.: Elżbietę Topolską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy