Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela zwykła-13 września 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

2. Również w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

4. W środę, 16 września, zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich mieszkających na terenie naszej parafii na spotkanie organizacyjne dotyczące Pierwszej Komunii Świętej.

5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

6. Również w czwartek, o godz.: 17:30, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na różaniec w intencji chorych. Natomiast po Mszy Świętej wieczornej poprowadzi modlitwę za chorych. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Przypominamy też o sms-owym pogotowiu modlitewnym . Szczegóły na tablicy ogłoszeń pod chórem.

7. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę, 20 września, na Mszę Świętą o godz.:18:00, oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu do Auli Św. Jan Pawła II.

8. Dzieci, które pragną chwalić Pana Boga śpiewem zapraszamy w każdą niedzielę na próbę scholii o godz.: 10:00 do Auli Św. Jana Pawła II.

10. W każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych do Auli Św. Jan Pawła II

11. Cały czas trwają prace przy naprawie dachu na frontonie kościoła, które są prowadzone przez alpinistów dekarzy. Dziękuję wszystkim rodzinom za wsparcie finansowe na poczet tychże prac.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Mamy 15 lat!- Nie jest to okrągły jubileusz, ale wystarczająco długo aby się okazało komu nasz tygodnik przeszkadza- pisze ks. Henryk Zieliński naczelny redaktor tygodnika Idziemy; Bronić czy nie bronić Boga?- jak rozumieć wypowiedź Papieża Franciszka, że Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony?- wyjaśnia O. Dariusz Kowalczyk SJ.; Media katolickie to misja- Biskupi rozumieją, że misje zamorskie kosztują. Ale media katolickie są również misjami- o roli i kondycji mediów katolickich w Polsce mówi prezes KAI Marcin Przeciszewski w rozmowie z Piotrem Kościńskim. Dodam, że oprócz tygodnika Idziemy nasza diecezja posiada własne radio o nazwie Radio Warszawa i nadaje na fali 106,2;  oraz telewizje internetową pod nazwą Salve tv. Przy tej okazji zachęcamy do skorzystanie z tej bogatej oferty programowej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia, którymi żyje na co dzień nasza diecezja Warszawsko-Praska.

Polecamy