Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela zwyk┼éa-13 wrze┼Ťnia 2020 r.

Pi├│ro wieczne i pi├│ro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj rozpoczynaj─ů si─Ö Kwartalne dni modlitw za dzieci, m┼éodzie┼╝ i wychowawc├│w. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod dat─ů 18 wrze┼Ťnia przypada ┼Ťwi─Öto ┼Üwi─Ötego Stanis┼éawa Kostki, patrona polskiej m┼éodzie┼╝y. Mimo up┼éywu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem ┼╝ycia dla m┼éodego pokolenia.

2. R├│wnie┼╝ w dniu dzisiejszym ofiary sk┼éadane na tac─Ö s─ů przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Za z┼éo┼╝one ofiary sk┼éadamy serdeczne B├│g zap┼éa─ç.

3. W poniedzia┼éek, 14 wrze┼Ťnia, przypada ┼Ťwi─Öto Podwy┼╝szenia Krzy┼╝a ┼Üwi─Ötego. Krzy┼╝ jest naszym chrze┼Ťcija┼äskim god┼éem ÔÇô znakiem m─Öki i ┼Ťmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim by┼éo zmartwychwstanie i wniebowst─ůpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone s─ů krzy┼╝ami. Jak nigdzie w Europie, zw┼éaszcza Zachodniej, wsz─Ödzie g├│ruj─ů u nas krzy┼╝e. Zachowujmy je w szacunku i dba┼éo┼Ťci nie tylko przy okazji ┼Ťwi─Öta Podwy┼╝szenia Krzy┼╝a.

4. W ┼Ťrod─Ö, 16 wrze┼Ťnia, zapraszamy rodzic├│w dzieci klas trzecich mieszkaj─ůcych na terenie naszej parafii na spotkanie organizacyjne dotycz─ůce Pierwszej Komunii ┼Üwi─Ötej.

5. W czwartek, 17 wrze┼Ťnia, w rocznic─Ö napa┼Ťci Zwi─ůzku Radzieckiego na Polsk─Ö w 1939 roku w modlitwach pami─Ötajmy o wszystkich poleg┼éych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

6. Również w czwartek, o godz.: 17:30, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na różaniec w intencji chorych. Natomiast po Mszy Świętej wieczornej poprowadzi modlitwę za chorych. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Przypominamy też o sms-owym pogotowiu modlitewnym . Szczegóły na tablicy ogłoszeń pod chórem.

7. Kandydat├│w do sakramentu bierzmowania z klas ├│smych wraz z rodzicami zapraszamy w przysz┼é─ů niedziel─Ö, 20 wrze┼Ťnia, na Msz─Ö ┼Üwi─Öt─ů o godz.:18:00, oraz na spotkanie formacyjne po jej zako┼äczeniu do Auli ┼Üw. Jan Paw┼éa II.

8. Dzieci, kt├│re pragn─ů chwali─ç Pana Boga ┼Ťpiewem zapraszamy w ka┼╝d─ů niedziel─Ö na pr├│b─Ö scholii o godz.: 10:00 do Auli ┼Üw. Jana Paw┼éa II.

10. W każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych do Auli Św. Jan Pawła II

11. Ca┼éy czas trwaj─ů prace przy naprawie dachu na frontonie ko┼Ťcio┼éa, kt├│re s─ů prowadzone przez alpinist├│w dekarzy. Dzi─Ökuj─Ö wszystkim rodzinom za wsparcie finansowe na poczet tych┼╝e prac.

12. Zach─Öcamy do czytania prasy katolickiej. Szczeg├│lnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik ÔÇ×IdziemyÔÇŁ. A w nim zach─Öcamy do przeczytania nast─Öpuj─ůcych artyku┼é├│w: Mamy 15 lat!- Nie jest to okr─ůg┼éy jubileusz, ale wystarczaj─ůco d┼éugo aby si─Ö okaza┼éo komu nasz tygodnik przeszkadza- pisze ks. Henryk Zieli┼äski naczelny redaktor tygodnika Idziemy; Broni─ç czy nie broni─ç Boga?- jak rozumie─ç wypowied┼║ Papie┼╝a Franciszka, ┼╝e B├│g nie potrzebuje by─ç przez nikogo broniony?- wyja┼Ťnia O. Dariusz Kowalczyk SJ.; Media katolickie to misja- Biskupi rozumiej─ů, ┼╝e misje zamorskie kosztuj─ů. Ale media katolickie s─ů r├│wnie┼╝ misjami- o roli i kondycji medi├│w katolickich w Polsce m├│wi prezes KAI Marcin Przeciszewski w rozmowie z Piotrem Ko┼Ťci┼äskim. Dodam, ┼╝e opr├│cz tygodnika Idziemy nasza diecezja posiada w┼éasne radio o nazwie Radio Warszawa i nadaje na fali 106,2; ┬áoraz telewizje internetow─ů pod nazw─ů Salve tv. Przy tej okazji zach─Öcamy do skorzystanie z tej bogatej oferty programowej, aby na bie┼╝─ůco ┼Ťledzi─ç wydarzenia, kt├│rymi ┼╝yje na co dzie┼ä nasza diecezja Warszawsko-Praska.

Polecamy