Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2015

ogl1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia w ponad 140 miastach odbędzie się już po raz dziesiąty Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły tego Marszu w naszej Stolicy są umieszczone na naszej stronie internetowej.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie z okazji 50 rocznicy powstania Instytutu Szkolenia Organistów zapraszamy na koncert organowy.3. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlić się będziemy codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

4. Od wtorku od godz. 16:00 otwieramy księgę intencji na przyszły rok 2016.

5. Wszystkie Bielanki na próbę sypania kwiatów przed Bożym Ciałem zapraszamy w środę o godz. 17:00.

6. W czwartek (4 czerwca) będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia połączona z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 18.00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: Przed tak Wielkim Sakramentem. Na procesję zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach

7. W pierwszy piątek miesiąca (5 czerwca) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00.

Tego dnia rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała. Już teraz zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Litanię do Serca Pana Jezusa i procesję Eucharystyczną.

8. W sobotę (6 czerwca) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili już po raz ósmy Święto dziękczynienia. Ta niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

10. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt. „Czym jest sedacja?” – Czy można uniknąć trudnego do zniesienia bólu w ciężkiej chorobie? – odpowiada dr hab. Tomasz Dangiel w rozmowie z Martyną Tomczak.

Polecamy