Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela zwykła- 06 września 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedziele ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą Diecezję.

3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy próby scholii dziecięcej. Spotkania będą odbywały się o godz.: 10:00 w auli Św. Jan Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

6. Trwają prace przy naprawie dachu na frontonie kościoła, które są prowadzone przez alpinistów dekarzy. Dziękuję wszystkim rodzinom za wsparcie finansowe na poczet tychże prac.

7. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jak dzisiaj mówić o Bogu?- to nie są łatwe czasy dla świadków Chrystusa opisuje ks. Henryk Zieliński; Z góry czy z dołu? Czy nauczanie Kościoła ma być zgodne z Bożym objawieniem, czy z ludzkimi oczekiwaniami?- rozważa ks. Dariusz Kowalczyk SJ; Z dobrą nowiną w szkole- Ocenę 30 lat obecności lekcji religii w szkole przedstawia Bp. Marek Medyk w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Barbarę Jóźwiak oraz Śp. Alicję Florek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy