Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela zwykła- 30 sierpnia 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa

1. We wtorek przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

2. Dobiega końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz pracowników oświaty na Msze Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego we wtorek o godz.: 18:00. . Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

4. Od wtorku powracamy do stałego porządku Mszy Świętych w dni powszednie(6:30; 7:00; 8:00 i 18:00).

5. Zapraszamy w czwartek po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo „Godzina Święta”.

6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00, którą poprzedzimy modlitwa różańcową o godz.: 7:30. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

8. W przyszłą niedziele ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą Diecezję.

9. Trwają prace przy naprawie dachu na frontonie kościoła, które są prowadzone przez alpinistów dekarzy. Dziękuję wszystkim rodzinom za wsparcie finansowe na poczet tychże prac.

10. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Teresę Kamińską oraz Śp.: Krystynę Fabiańską- Muskalenko.

Polecamy