Ogłoszenia duszpasterskie

21 Niedziela zwykła-23 sierpnia 2020 r.

Pi├│ro wieczne i pi├│ro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przypada Europejski Dzie┼ä Pami─Öci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzie┼ä ten zosta┼é ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu zwi─ůzany jest z dat─ů podpisania paktu Ribbentrop-Mo┼éotow. Po raz pierwszy by┼é publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dzi┼Ť, gdy tak cz─Östo podwa┼╝a si─Ö i relatywizuje fakty historyczne, pr├│buje si─Ö nagina─ç histori─Ö w imi─Ö tzw. poprawno┼Ťci politycznej, nie mo┼╝emy o tym zapomina─ç. Tego dnia m├│dlmy si─Ö o dobre owoce ich cierpie┼ä dla przysz┼éych pokole┼ä.

2. W ┼Ťrod─Ö ponownie nasze my┼Ťli i serca skierujemy na Jasn─ů G├│r─Ö, aby uczci─ç Naj┼Ťwi─Ötsz─ů Maryj─Ö Pann─Ö Cz─Östochowsk─ů. Mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e jest to bardzo polskie ┼Ťwi─Öto. Czym jest i czym powinna by─ç dla nas Jasna G├│ra, przypomina┼é ┼Üwi─Öty Jan Pawe┼é II, gdy m├│wi┼é: ÔÇ×Na Jasn─ů G├│r─Ö przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym ju┼╝ depozytem naszego zawierzenia, kt├│re jest dziedzictwem ca┼éych pokole┼äÔÇŁ. To nasze zawierzenie Pani Jasnog├│rskiej w naszym sanktuarium pon├│wmy r├│wnie┼╝ poprzez uczestnictwo w tym dniu we Mszy ┼Üwi─Ötej.

3. Trwaj─ů prace dekarskie na frontonie ko┼Ťcio┼éa polegaj─ůce na wykonaniu nowych obr├│bek blacharskich na kalenicy pod krzy┼╝em oraz zlikwidowaniu prze┼Ťwit├│w w po┼éaci dachowej poni┼╝ej g┼é├│wnego krzy┼╝a. Gwo┼║dzie stalowe na ca┼éym frontonie ko┼Ťcio┼éa (czyli w obu EMKACH), kt├│re powychodzi┼éy i spowodowa┼éy poluzowanie blachy s─ů wymieniane na miedziane wkr─Öty dekarskie (popularnie zwane farmerami).

4. W tym miejscu chcia┼ébym podzi─Ökowa─ç wszystkim rodzinom za z┼éo┼╝one ofiary w kancelarii parafialnej oraz za wp┼éaty na konto parafialne na poczet prac zwi─ůzanych z napraw─ů dachu. Sk┼éadam serdeczne B├│g zap┼éa─ç za Wasze wsparcie i zrozumienie.

5. Przed nami ostatni tydzie┼ä sierpnia a dla wielu ostatnie dni urlop├│w i wakacji. Starajmy si─Ö jak najlepiej wykorzystywa─ç ten czas na pog┼é─Öbienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich. Zach─Öcam przy tej okazji do lektury ksi─ů┼╝ek i prasy katolickiej szczeg├│lnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik idziemy a nim mo┼╝emy przeczyta─ç nast─Öpuj─ůce artyku┼éy.: Bezpieczni u Matki– Jak funkcjonuje Jasna G├│ra w czasie pandemii; W─Ödrowanie sercem-Jakie by┼éo tegoroczne pielgrzymowanie na Jasna G├│r─Ö? Relacjonuje Agnieszka Doma┼äska; Wojownik z Madagaskaru- Jak m┼éody Polak zosta┼é ┼Ťwieckim misjonarzem na Czerwonej Wyspie? Opowiada Daniel Kasprowicz.

Polecamy