Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela zwykła-02 sierpnia 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświeższego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W środę, 5 sierpnia, Mszą Święto w naszym Sanktuarium o godz.: 5:00 pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka rozpocznie się 37 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej. Trasę do jasnogórskiego sanktuarium pokona tylko grupa księży z biskupem Markiem na czele. A wszyscy pielgrzymi są zaproszeni do duchowego pielgrzymowania i włączenia się w dzieło Nowenny do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny w 100. lecie Cudu nad Wisłą, w dziele duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę.

6. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej będzie sprawowana w dniach od 5 do14 sierpnia po Mszy Świętej wieczornej. O duchowe zaangażowanie szczególnie proszę wszystkich pątników, którzy staną się przewodnikami wspólnot w tych wyjątkowych doświadczeniach wiary.

7. Zwieńczeniem naszej modlitwy nowennowej będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia z prośbą, aby Matka Boża Łaskawa wyjednała nam obfitość Łask i doprowadziła do Zwycięstwa tajemnic Boga w naszej Ojczyźnie.

8. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

9W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa w tych dniach będą sprawowane o stałych porach.

10. W minionym tygodniu zostały naprawiane dzwony. Prace polegały na wymianie instalacji elektrycznej na wieży kościoła oraz wymianie całego systemu sterowania. Również został zamówiony dodatkowy ekran do wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych, który zostanie zamontowane po prawej strony nad drzwiami do zakrystii.

11. Od wtorku alpiniści dekarze rozpoczną remont dachu głównego. Gwoździe, którymi została przymocowana blacha zostaną wymienione na blachowkręty miedziane.

12. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W nowym tygodniku „Idziemy”, zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Przeszłość i przyszłość- o sporach dotyczących Powstania Warszawskiego- pisze Ks. Henryk Zieliński; Pisać to mało- o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, którego talent porównywany jest do Juliusza Słowackiego- opowiada pisarz Wiesław Budzyński; Stolica wolności- w jaki sposób Św. Jan Paweł II przypominał Powstanie Warszawskie- pisze Barbara Stefańska.

13. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy