Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela zwykłą- 26 lipca 2020 r.

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz.: 7:30, powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po Mszy Świętej o godz.:8:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

2. Również w sobotę, 1 sierpnia, mija rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

4. W zeszłym roku na jesieni jak wszyscy pamiętamy jeden z trzech krzyży na dachu przekrzywił się w kierunku plebanii. Wówczas został zdemontowany przez alpinistów odrestaurowany i na nowo w czwartek zamontowany. Alpiniści za dwa tygodnie dokonają przeglądu całego dachu w nawie głównej kościoła. Jest wiele miejsc, w których widać gołym okiem jak powychodziły gwoździe z blachy co wymaga pilnej naprawy.

5. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W nowym tygodniku „Idziemy”, zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Komunia Święta do ust czy na rękę?-Co jest najważniejsze w sposobie przyjmowania Komunii Świętej? Wyjaśnia Abp. Józef Górzyński; Jak nie dać się nałogom?- co popycha młodych ludzi w narkomanię, alkoholizm i inne uzależnienia? I co zrobić aby ich uniknęli?- tłumaczy ks. Marek Drzewiecki.

6. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy