Ogłoszenia duszpasterskie

15 Niedziela zwykła- 12 lipca 2020 r.

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Zwróćmy również uwagę na nasz ubiór w kościele- niech to będzie strój godny tego miejsca.

2. Już po raz 37. wyruszy w tym roku Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy tradycyjnie w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. W tym roku chcemy zanieść do Pani Jasnogórskiej wiele próśb i podziękowań. Przede wszystkim pragniemy dziękować Bogu za pamiętny rok 1920 i Cud nad Wisłą. Powodem do wdzięczności jest również 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Ale i próśb nie brakuje. Chcemy wołać, aby dobry Bóg strzegł nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”, za nasze rodziny i o nowe powołania kapłańskie w naszej diecezji. Wszystkie intencje pielgrzymowania wyrażamy hasłem tegorocznej pielgrzymki: Pod Twoją obronę uciekamy się!

Niestety, z racji na sytuację epidemii, w trosce o bezpieczeństwo uczestników nasza pielgrzymka wyruszy w tym roku w nieco innej formie. Razem z biskupem Markiem Solarczykiem pójdzie tylko grupa księży, aby zanieść intencje do tronu Pani Jasnogórskiej.

Dla pozostałych będzie możliwość pielgrzymowania duchowego w parafiach, czego wyrazem będzie codzienna Msza Święta, adoracja, różaniec i Apel Jasnogórski w dniach trwania pielgrzymki. Na stronie internetowej pielgrzymki, profilu Fb i aplikacji BONAFIDE dostępnej na smartfonach, będą bezpośrednie relacje z trasy pielgrzymki oraz treści duchowe do rozważania.

3. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W nowym tygodniku „Idziemy”, zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Silni przez ręce Maryi– o Męskim Różańcu, inicjatywie, która pozwala na nowo odkrywać mężczyzną ich rolę w Bożym zamyśle-pisze Patryk Lubryczyński; Jeszcze w gniewie– kiedy gniew jest grzechem głównym?-wyjaśnia ks. Marek Kruszewski; Prudnik z poligonem– o klasztorze w Prudniku, trzecim miejscu uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego- pisze Irena Świerdzewska.

Polecamy