Ogłoszenia duszpasterskie

14 Niedziela zwykła- 05 lipca 2020 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

3. Ze względów bezpieczeństwa z powodu panującej pandemii covid-19, 37 Praska Pielgrzymka Rodzin wyruszy w formie duchowej. Osoby indywidualne i wspólnoty parafialne będą mogły łączyć się z pielgrzymką duchowo poprzez modlitwę i specjalnie przygotowane na ten czas konferencje, które zostaną opublikowane na stronie internetowej. Aby zachować ciągłość Pielgrzymki, na szlak pątniczy wyruszy tylko kilku osobowa grupa Księży na czele Księdzem Biskupem Markiem Solarczykiem.

4. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W nowym tygodniku „Idziemy”, zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Twierdza w Stoczku– Kolejne z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia oraz najważniejsze fakty, które się tam dokonały – opisuje Irena Świerdzewska; Zachowajmy rozsądek – O czym musimy pamiętać, żeby nie zarazić siebie i innych koronawirusem? – przypomina prof. Piotr Kuna; Kapłani w pasiakach – Postawę polskich duchownych, ofiar niemieckiego obozu Auschwitz – przypomina Anna Jagodzińska.

5. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy by ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy również uwagę na nasz ubiór w kościele- niech to będzie strój godny tego miejsca.

6. W minionym tygodniu zmarła Siostra Manuela Górnik, która pracowała w naszym Sanktuarium w kancelarii parafialnej w 2015 roku. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy