Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela zwykła-28 czerwca 2020 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak co roku w tym dniu ofiary składne na tacę przekazywane są na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej i konserwację Bazyliki Św. Piotra

3. W pierwszy czwartek, 2 lipca, po Mszy Świętej o godz.:18:00 nabożeństwo „Godzina Święta”.

4. W pierwszy piątek, 3 lipca, Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy o godz.:18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, zapraszamy na różaniec o godz.:7:30. Po Mszy Świętej ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:13:00

6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

7. Tydzień temu informowaliśmy o naprawie dachu na budynku plebanii. Niestety również naprawy wymaga dach w kościele w części nad zakrystią, który po ostatnich ulewach okazał się nieszczelny. Prace są bardzo pilne dlatego rozpoczniemy od poniedziałku wymianę fragmentu pokrycia dachowego.

8. Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: Nieomylność papieża-jak rozumieć ogłoszony przed150 laty dogmat o nieomylności papieża i gdzie są jego granice?- wyjaśnia ks. Dariusz Kowalczyk; Rywałd- początek internowania- Pierwsze miejsce internowania Prymasa Tysiąclecia, towarzyszące mu okoliczności i fakty- opisuje Irena Świerdzewska; Grób Piotra- Najnowsze ustalenia dotyczące miejsca pochówku św. Piotra przedstawia ks. Waldemar Turek.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy by ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy również uwagę na nasz ubiór w kościele- niech to będzie strój godny tego miejsca.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Małgorzatę Rosińską. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy