Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24 maja 2015

ogl

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii Kościoła kończy okres Wielkanocny. Za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas IV i starsze przeżywają Rocznicę I Komunii św. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

W dzisiejszą Uroczystość po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Maryjny pt. „Matczyna Miłość” w wykonaniu Natalii Jurkowskiej, Aleksandra Jurkowskiego i Mariusza Mioduszewskiego. Jest to wzruszające misterium słowno–muzyczne. W programie występu usłyszymy opowieści o dramacie człowieka, o jego wyborach, o grzechu, o śmierci i radosnej nadziei zmartwychwstania. Koncert jest dedykowany z okazji Dnia Matki wszystkim naszym mamom. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

2. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Mszy św. o godz. 18:00 ks. Biskup Marek Solarczyk młodzieży z naszej Parafii udzieli Sakramentu Bierzmowania.

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia w ponad 140 miastach odbędzie się już po raz dziesiąty Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły tego Marszu w naszej Stolicy są umieszczone na naszej stronie internetowej.

Również w przyszłą niedzielę z okazji 50 rocznicy powstania Instytutu Szkolenia Organistów po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek (4 czerwca) będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia połączona z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 18.00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: Przed tak Wielkim Sakramentem. Na procesję zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach

7. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt. „Ogień Ducha Świętego” – Jakie skutki powoduje w nas działanie Ducha Świętego? – pisze o. Jacek Salij OP.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp + Halina Rozbicka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy