Ogłoszenia duszpasterskie

12 Niedziela zwykła- 21 czerwca 2020 r.

1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami w tym dniu obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

2. W czwartek, 25 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwach zapraszamy na wieczór uwielbienia. Poprowadzi go wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, dziękując Bogu za 33 lata swojego istnienia.

3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Na uroczystą Msze Święta dziękczynną za miniony rok szkolny zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców w piątek (26 czerwca) na godz.: 18:00.

4. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

5. W przyszłą sobotę, 27 czerwca, kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej o godz.: 10:00 i 12:00.

6. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca, na Mszy Świętej o godzinie 12:00 będziemy modlić się w intencji Księdza Pawła z racji przypadających imienin oraz Pana Piotra naszego organisty.

7. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej oraz na nowennę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

8. Uległ awarii cały system sterujący dzwonami w kościele. Awaria została zgłoszona do firmy, która montowała cały system. Czekamy na wyznaczenie terminu naprawy.

9. W ostatnich dniach po ulewnych deszczach okazało się że dach na budynku plebanii w wielu miejscach przecieka. Po dokonaniu przeglądu dachu przez dekarzy, zachodzi konieczność w niedługim czasie wymiany pokrycia dachowego wraz z więźbą dachową. Dlatego w przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace naprawcze. Będą to prace na ten czas doraźne, polegające na uszczelnieniu skorodowanych czy rozszczelnionych miejsc.

10. Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: Ojcostwo – dar i zadanie- O niezastąpionej roli ojca w wychowaniu synów i córek; Jak formować sumienie?- jak odróżnić grzech śmiertelny od powszedniego, jak często się spowiadać i jak nie popaść w skrupulanctwo?;- odpowiada misjonarz miłosierdzia Ks. Robert Wielądek.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii Śp.: Artura Kornackiego oraz Śp.: Barbarę Kaczmarską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy