Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

2. W czwartek ,18 czerwca, o godz.17.30 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi różaniec w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii i z naszych rodzin.

3. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji można spożywać pokarmy mięsne.

4. Od piątek, 19 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę różańcową w intencji naszej Ojczyzny prowadzoną przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej o godz.: 10:00 i 12:00.

6. Moi Drodzy, bardzo dziękuje za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci składanych ofiar i przekazywanych przelewów na konto parafii, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

7. Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: Miłosierdzie w praktyce- o działaniach Caritas w czasie pandemii i o tym jak organizacji udało się uniknąć złych zakupów, czego nie uniknęły nawet instytucje państwowe i unijne- mówi dyrektor Ks. Karcin Iżycki; Pisanie o Kościele- Skąd biorą się dziwne poglądy na Kościół w mediach?- analizuje Ks. Dariusz Kowalczyk SJ; Niemiecka droga– O sporze w episkopacie Niemiec na temat granic odchodzenia od nauczania Stolicy Apostolskiej- pisze Anna Meetschen.

Polecamy